Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2018 aneb dramatické souboje nemusí být jen v politice

Vyhlášení vítězů. Zleva: Pavel Holec, Štěpán Vojta, Martin Kulhavý, Matěj Štefka, Karolína Vojtová, Zdeněk Mach, Josef Štefka, Jakub Jirman

Volební víkend 6-7. října 2018 nenabídl jen vyrovnané souboje politických partají, ale hlavně také dramatické souboje jezdců ve slalomu na skateboardu na akci Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2018, který byl pořádán za finanční podpory hl. m. Prahy.

Účastnit se závodu s dvanáctiletou tradicí si nenechal ujít žádný jezdec z čela průběžného pořadí FYB Czech Series, jejíž je pražský závod součástí.

Závod se uskutečnil v lokalitě Hradčanská, v blízkosti ulic Milady Horákové a Svatovítské, kde se nachází velmi zajímavý a nesnadný kopec se širokým asfaltem, zajímavým profilem trati a dlouhým dojezdem. Prostě ideální místo pro pořádání závodů ve slalomu na skateboardu.

Akce odstartovala Giant slalomem, který se jel na tři soutěžní kola, kdy se do celkového pořadí započítával nejlepší čas z těchto tří kol.

Po dvou kolech byl ve vedení Josef Štefka (tým SGB), následován Petrem Janouškem (Sinners 84), který ztrácel osm setin sekundy a Jakubem Jirmanem (SkateCahoot) se ztrátou dalších tří setin. Třetí kolo jel z této trojice jako první Jakub Jirman, ale lepšího času nedosáhl. Poté se na start postavil Petr Janoušek, který dokázal najít rezervy ve své jízdě a ujal se průběžného vedení v závodě. Na tuto jízdu již Josef Štefka nenašel odpověď a tak se musel poprvé v sezóně sklonit před některým z jezdců. Rozdíl mezi jezdci byl devět setin sekundy. Josef Štefka se ztrátou prvenství nenechal rozhodit a s konstatováním: „Je dobré, když se čelo závodu mění…“ se šel připravovat na Hybrid slalom.

Martin Kulhavý

Hybrid slalom nabídl neméně dramatické jízdy a „head to head“ souboje, kde již svoji letošní dominanci Josef Štefka potvrdil. Druhé místo pak obsadil Zdeněk Mach (Sk8 Slalom Polička) a třetí Martin Kulhavý (3riders). Nejlepší ženou startovního pole byla Karolína Vojtová z týmu SkateCahoot.